Właściwy balans przy treningu

, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich...uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie. Inną

Właściwy balans przy treningu Wspomaganie budowania masy mięśniowej czy też diety wymaga dobranych składników żywnościowych. Warto stosować ponieważ daje najlepsze rezultaty.

Uwaga na kontuzje!

Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich...uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie.

Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko. Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie. Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.


Siłownia z trenerem? TAK!

Profesjonalna opieka podczas treningu może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli idziemy na siłownię po raz pierwszy i nie mamy pojęcia o tym jak używać sprzętów. Trener osobisty dobierze najlepiej pasujący do naszych potrzeb i obecnego stanu zdrowia zestaw ćwiczeń. Doradzi też jaką dietę stosować i jakich suplementów używać.

Warto więc wydać o te parę złotych więcej i zdecydować się na taki trening pod okiem profesjonalisty- zaoszczędzi nam to wysiłku i możliwych problemów wynikających np. ze złego używania sprzętu. Nie mówiąc już o lepszych efektach takiego odpowiednio dobranego programu treningowego.


Aktywności fizyczna a stan zdrowia

Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.

Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.


Co to aerobik - historia

Do Polski aerobik dotarł w roku 1981. Pierwszą propagatorką tej formy rekreacji była Hanna Fidusiewicz, niegdyś znana gimnastyczka, absolwentka AWF w Warszawie. To właśnie ona, jako pierwsza Polka ukończyła specjalistyczny kurs aerobiku w Paryżu.

Początkowo zaczęła zajęcia prezentować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1983 roku za zgodą Stołecznego Ośrodka Sportu otworzyła pierwszy w Polsce fitness klub ? Fitness Klub "POD SKOCZNIĄ" w Warszawie. Zakres usług klubu nie był szeroki, ograniczał się do zajęć przy muzyce. Mimo to frekwencja była bardzo duża.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness



© 2019 http://zetta.lubin.pl/