Ogólnie o kosmetykach i zabiegach kosmetycznych

olicznościowy, związany z ważnym wydarzeniem, w którym zamierzamy brać udział, jak i makijaż permanentny, wykonywany na stałe. Największą popularnością cieszy się jedna makijaż okolicznościowy, wykonywany na przykład na Sylwestra

Ogólnie o kosmetykach i zabiegach kosmetycznych

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego makijażu?

W ofercie większości gabinetów kosmetycznych znajdziemy sporo usług dotyczących makijażu. Może być to zarówno makijaż okolicznościowy, związany z ważnym wydarzeniem, w którym zamierzamy brać udział, jak i makijaż permanentny, wykonywany na stałe. Największą popularnością cieszy się jedna makijaż okolicznościowy, wykonywany na przykład na Sylwestra czy własny ślub. W takich chwilach każda kobieta chce wyglądać zniewalająco, a jest to możliwe właśnie dzięki korzystaniu z profesjonalnej pomocy makijażystki. Największą zaletą takiego makijażu jest przede wszystkim jego o wiele dłuższa trwałość w porównaniu do makijażu wykonanego własnoręcznie w domu za pomocą kosmetyków dostępnych w drogeriach.


O depilacji brazylisjkiej

Depilacja brazylijska ? rodzaj depilacji intymnej obejmujący usunięcie całego owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Czasem pozostawia się wąski pasek włosów nad łechtaczką. Taka częściowa depilacja brazylijska nazywana jest też depilacją francuską.

Depilację brazylijską przeprowadza się za pomocą wosku opartego na wosku pszczelim lub pasty cukrowej. Pojedyncze włoski są usuwane na końcu przy użyciu pincety1.

W zamierzchłych czasach mieszkanki okolic Morza Śródziemnego (Grecja, Rzym, Egipt, Anatolia, Persja) depilowały owłosienie łonowe. Było to podyktowane względami higienicznymi oraz religijnymi. W kulturach tych narodów jakiekolwiek owłosienie na ciele kobiety było nieakceptowane społecznie. W 1987 roku siedem sióstr pochodzenia brazylijskiego, Jocely, Jonice, Joyce, Janea, Jussara, Juracy i Judseia Padilha, otworzyło w Nowym Jorku J. Sisters International Salon, który oferował depilację brazylijską2. Zabieg zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych w latach 90. XX wieku.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_brazylijska


Tusz do rzęs - historia produktu

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline3.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s



© 2019 http://zetta.lubin.pl/