Kiedy dziecko nie rośnie

typowo kobiece. Wobec tego u kobiet wykonywane są zarówno badania krwi, jak i badania z wykorzystaniem aparatu usg oraz badania rezonansem magnetycznym i badania tomograficzne. Jednak najczęściej u kobiet wykonywane są badania ho

Kiedy dziecko nie rośnie

Rodzaje badań medycznych wykonywanych u kobiet

U kobiet wykonywane są różnego rodzaju badania medyczne. Jedne z takich badań wykonywane są także u mężczyzn, a inne pozostają typowo kobiece. Wobec tego u kobiet wykonywane są zarówno badania krwi, jak i badania z wykorzystaniem aparatu usg oraz badania rezonansem magnetycznym i badania tomograficzne. Jednak najczęściej u kobiet wykonywane są badania hormonalne oraz badania ginekologiczne. Trzeba przyznać, że kobiety szczególną wagę przywiązują do właśnie do wyników badań hormonalnych. Dzieje się tak dlatego, że wszelkie badania hormonalne mogą powodować, iż konkretna kobieta nie będzie mogła zajść w ciążę lub będzie musiała radzić sobie z trudną ciążą. Wobec tego kobiety starają się nie oszczędzać na wykonywaniu u siebie badań hormonalnych.


Co może świadczyć o problemach z gruczołami wydzielania wewnętrznego?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Leki przyjmowane przez chorych na cukrzycę

Wprawdzie lekarze podkreślają, że cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych, jednak przyznają, iż należy ona do chorób przewlekłych, które muszą być leczone praktycznie przez całe życie. Dlatego osoby chorujące na cukrzycę muszą przyjmować różnego rodzaju leki. Są to nie tylko leki obniżające poziom cukru we krwi, ale też lekarstwa normujące pracę nerek i podwyższające odporność organizmu. Równie ważne jest, aby osoby chorujące na cukrzycę odbywały regularne wizyty lekarskie i poddawały się profilaktycznym badaniom lekarskim. Dzięki temu lekarze będą mogli stale monitorować stan ich zdrowia i postępy podjętego przez nich leczenia. To wszystko daje szansę na spokojne życie z cukrzycą przez wiele lat.



© 2019 http://zetta.lubin.pl/