Higiena jest kluczowa - o odzieży medycznej

zęsto inwestycja we własny, profesjonalny gabinet jest o wiele bardziej opłacalna dla właściciela takiego lokalu. Czy planując zakup sprzętu lekarskiego koniecznego do wykonywania zabiegów w swoim gabinecie, warto przejrzeć intern

Higiena jest kluczowa - o odzieży medycznej

Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych narzędzi do zamawiania sprzętu lekarskiego?

Prowadzenie prywatnej działalności lekarskiej jest obecnie bardzo popularne. Co więcej, często inwestycja we własny, profesjonalny gabinet jest o wiele bardziej opłacalna dla właściciela takiego lokalu. Czy planując zakup sprzętu lekarskiego koniecznego do wykonywania zabiegów w swoim gabinecie, warto przejrzeć internetowe oferty? Z pewnością jest to pewna wskazówka. Jeśli dokładnie wiemy, jakiego rodzaju i wielkości sprzęt jest nam potrzebny, korzystając z Internetu możemy nawet sporo zaoszczędzić. Jeśli z kolei trudno wybrać nam w ofercie prezentowanej w Internecie, najlepszą ofertą jest osobista wizyta w sklepie oferującym zaopatrzenie medyczne. Wtedy mamy możliwość większego wyboru a przede wszystkim uzyskania porady od osoby znającej się na takim sprzęcie.


Jakie sprzęty znajdziemy w ofercie sklepów medycznych?

Sklepy z wyposażeniem medycznym oferują asortyment konieczny w wielu schorzeniach. Co prawda, najchętniej i najczęściej kupowane artykuły to między innymi łóżka szpitalne czy wysoko wyspecjalizowane urządzenia takie, jak aparat do przeprowadzania badań usg, niezbędne w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale nie brakuje również drobnego sprzętu lekarskiego, który może stanowić nawet element domowej apteczki. W większości sklepów z zaopatrzeniem medycznym znajdziemy bowiem różnego rodzaju i w różnych cenach inhalatory czy ciśnieniomierze, które przydadzą się każdemu. Wiele urządzeń to sprzęty domowego użytku, jednak potrzebne przy bardzo rzadkich schorzeniach, jak na przykład holtery i tym podobne sprzęty medyczne.


Zanieczyszczenie dłoni

Zanieczyszczenie dłoni

W wielu badaniach przeprowadzonych wśród personelu medycznego wykazano, że na dłoniach badanych obecna jest flora fizjologiczna oraz zanieczyszczenia, na które składają się m.in. gronkowiec złocisty (10,5-78,3% ? w tym MRSA do 16,9%), Pseudomonas (1,3-25%), Klebsiella (17%), Clostridium difficile (14-59%), VRE (do 41%), różne inne bakterie Gram ujemne nie wymienione powyżej (21?86,1%), grzyby (41-81%) oraz wirusy ? rota (19,5-78,6%) rhino (do 65%) czy HCV (8?23,8%)1. Wiele z tych patogenów odgrywa ważną rolę w zakażeniach wewnątrzszpitalnych1.

Używanie rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, choć jest to uzależnione od poprawnego ich założenia i noszenia ? uszkodzone rękawiczki nie zapewniają ochrony2.
Częstość używania

W 1987 w USA zalecono używanie jednorazowych rękawiczek we wszystkich kontaktach z pacjentem3.

Badanie wśród 1150 położnych wykazało, że ponad 30% zakłada je jedynie w przypadku pacjenta z chorobą zakaźną (2006, Japonia)4. Od lat 80. w wielu krajach wprowadzono zalecanie noszenia rękawiczek także przez dentystów5. Wysłana do szwedzkich stomatologów ankieta pokazała, że 73% z nich nosi rękawiczki dłużej niż 2 godziny dziennie, a 48% nosi dłużej niż 6 godzin (n=3083)5. 6% deklarowało brak używania rękawiczek ochronnych5. W tym samym badaniu wykazano zależność, że rękawiczek używają częściej osoby młode oraz kobiety5.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne



© 2019 http://zetta.lubin.pl/