Dywanowe szaleństwo

? rodzaj dywanu, wyrób włókienniczy w postaci pasa tkaniny wykonanej najczęściej z okrywą runową lub pętelkową, służący do przykrywania fragmentów podłogi. Pełni funkcję dekoracyjną i zabezpieczającą podłogę w miejscach najbardzi

Dywanowe szaleństwo dywany
Nie trzeba wiele, aby wprowadzić do pokoju ciepły styl. Często wystarczą w odpowiednim stylu i rozmiarze. Więcej o wystroju wnętrz. Zachęcam do czytania.

Encyklopedia internetowa- chodnik

Chodnik ? rodzaj dywanu, wyrób włókienniczy w postaci pasa tkaniny wykonanej najczęściej z okrywą runową lub pętelkową, służący do przykrywania fragmentów podłogi. Pełni funkcję dekoracyjną i zabezpieczającą podłogę w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Chodniki produkuje się w szerokościach od 50 do 140 cm. Długość chodnika jest wielokrotnie większa od szerokości, co jest jedną z cech odróżniających je od dywanów.

Do niedawna (obecnie niezmiernie rzadko), na wsiach, na potrzeby własne wykonywano tzw. szmaciaki. Chodniki te wykonywano przy pomocy prostych warsztatów tkackich na osnowie lnianej lub konopnej, wątkiem ze ścinków różnokolorowych tkanin, dzianin, futer, pociętej starej odzieży itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chodnik_podłogowy


Wystrój korytarza

Chodnik dywanowy w korytarzu to świetny pomysł na ocieplenie wnętrza, to także dobry sposób na zakrycie niedoskonałości w podłodze, a dobrze dobrany wzór może stanowić doskonałe uzupełnienie do reszty pomieszczeń. Korytarz to mimo wszystko ważne miejsce w każdym domu, cz też mieszkaniu. To przez niego trzeba przejść, aby dostać się do innego pomieszczenia, więc warto zadbać aby wyglądał dobrze i pasował do reszty panującego w domu stylu i wystroju.

Chodniki można kupić w zasadzie w każdym większym markecie budowlanym lub dekoracyjnym. Dobre wzory są dostępne w przeróżnych sklepach internetowych, co może stanowić również świetną okazję do innych dywanowych zakupów. Dobierając chodnik do korytarza, najlepiej poznać jego dokładne wymiary i co najważniejsze, mieć pomysł na całość.


Jakość dywanowa

Dywany obecnie wytwarza się z różnych tkanin, nawet syntetycznych, dlatego też dywan dywanowi nierówny. Te tańsze oczywiście są niższej jakości i z tańszego materiału. Często też takie wytwarzane są w fabrykach, w 100% maszynowo, co również pozwala obniżyć koszty. Niestety takie niskiej jakości zazwyczaj wyglądają najzwyczajniej w świecie słabo i prawdopodobnie szybciej się zepsują w porównaniu do tych wyższej jakości.

Najlepsze oczywiście są ręcznie tkane z wełny. Taki dywan oczywiście jest dużo, dużo droższy niż jego marketowy odpowiednik, jednak należy wziąć pod uwagę, że wykonanie takiego dywanu to bardzo czasochłonny proces. Właśnie takie, ręcznie wykonywane , są tymi które osiągają najwyższą cenę, ale również i dużą trwałość. Ponad to taki dywan można również załatać, co nie zawsze jest możliwe przy dywanach z materiałów niższej jakości.



© 2019 http://zetta.lubin.pl/